تاریخچه

ما جزو اولین فروشگاههای تخصصی بازی در ایران بودیم که کارمان را از سال 1387 با دامنه Game4ir (این دامنه در حال حاظر متعلق به ما نیست) شروع کردیم. از اولین روزهای فعالیتمان قرارداد همکاری با شرکت پست ایران داشتیم و محصولاتمان را بصورت پرداخت در محل در سراسر ایران عزیز عرضه میکردیم ، در روزهای اول فعالیتمان تبلیغات زیادی در سایتهای پربازدید ایران در آن روزها مثل: بلاگفا ، میهن بلاگ ، ایرانبلاگ ، آسان دانلود و … انجام دادیم و با توجه به قیمت گذاری مناسبی که برای محصولاتمان داشتیم (رویه ای که تا کنون ادامه داده ایم) با استقبال بسیار خوبی از طرف جامعه گیمر ایران رو به رو شدیم و بنا بر گفته کارمندان محترم شرکت پست یکی از پرفروش ترین فروشگاههای اینترنتی آن روزهای ایران بودیم. در فروردین ماه سال 1389 نیز تغییر نام کوچکی به دامنه فعلی Bazi4ir داشتیم. همزمان با طرح هدفمندی یارانه ها و با توجه به 3 برابر شدن ناگهانی تعرفه پست پیشتاز تصمیم به اتمام کار و تعطیلی سایت گرفتیم.

توضیحات: در روش پرداخت در محل بیش از 10 درصد بسته ها برگشت میخورد ، چون عده ای نصبت به سفارشی که هنوز هزینه اش را پرداخت نکرده بودند احساس مسئولیت نمیکردند و سفارش را تحویل نمی گرفتند و ما مجبور بودیم هم هزینه رفت ، هم هزینه برگشت را خودمان بپردازیم. با سه برابر شدن این مبلغ عملا توان ادامه کار با وضعیت پیش آمده را نداشتیم…

در اوایل اردیبهشت همان سال با ثبت اطلاعیه ای در صفحه اصلی سایت مشکلات پیش آمده را شرح دادیم و پایان کار خود را اعلام کردیم. از همان دقایق اول ثبت اطلاعیه تعطیلی با سیل تماس های مشتری ها رو به رو شدیم که خواهان ادامه فعالیت سایت بودند و روش نقدی را پیشنهاد می کردند. هر چند در روش فروش نقدی به دلیل سخت تر شدن مراحل ثبت سفارش با کاهش فروش مواجه شدیم ولی به احترام همراهان سایت تصمیم به ادامه فعالیت گرفتیم.

در فروردین ماه سال 92 سایت توسط یک گروه خارجی هک شد و کلیه اطلاعات بک آپ ها هم از بین رفت. البته دلیل هک شدن سایت سهل انگاری سرویس دهنده بود ، بطوری که هکرها با نفوذ به سیستم سرویس دهنده به اطلاعات کلیه سایت هایی که در سرور فوق بودند دسترسی پیدا کرده بودند !! بعد از عدم پاسخگویی سرویس دهنده مجبور به تغییر هاست و سرور سایت شدیم و سایت را با قالب فعلی راه اندازی کردیم.

از مرداد ماه سال 92 به درخواست مشتریان بخش سایر محصولات و خرید با شارژ ایرانسل را راه اندازی کردیم ، همزمان با ورود نسل هشتم کنسولهای بازی خانگی و عزم جدی گروه ما برای فعالیت در این زمینه لوگوی سایت را تغییر داده و با استفاده از نمادهای PS4 و Xbox One لوگویی متناسب با فعالیت های جدید سایت طراحی کردیم.

از آبان ماه سال 92 بازیهای کنسول PS3 و بخش فروش کنسول را به سایت اضافه کردیم ، سرانجام پس از درخواست های فراوان بخش فروش دیتا روی هارد را راه اندازی کردیم و بخش سیستم پیشنهادی را به سایت افزودیم.

از بهمن ماه سال 92 و همزمان با ورود کنسولهای نسل جدید ، بازیها و کنسولهای نسل جدید (XBOX ONE و PlayStation 4) را برای فروش و اجاره به سایت اضافه کردیم.

در فروردین سال 93 و همزمان با ورود به ششمین سال فعالیتمان برای اولین بار بخش بهترین بازیهای سال و بخش امتیاز دهی به بازیها  را به سایت اضافه کردیم.

و …


Warning: Illegal string offset 'sidebar' in /home/ptelcom/domains/bazi4.ir/public_html/wp-content/themes/gamelab/sidebar.php on line 26

Warning: Illegal string offset 'sidebar_position' in /home/ptelcom/domains/bazi4.ir/public_html/wp-content/themes/gamelab/sidebar.php on line 27